Moi drodzy, chyba wszyscy już zdajemy sobie sprawę z faktu, że jesteśmy w bardzo trudnym okresie. Epidemia COVID-19 jeszcze nie pokazała, na co ją stać, przed nami dopiero szczyt fali zachorowań. Gdy my sobie degustujemy w najlepsze, są tacy, którzy walczą o ludzkie życie. Aby ich wesprzeć, ruszyło wiele wspaniałych inicjatyw. Jedną z nich jest ’Korona ci z głowy nie spadnie’.

Ma na celu pomoc w opiece nad dziećmi lekarzy i pielęgniarek. Dzięki wolontariuszom wielu specjalistów może spokojniej wykonywać swoje obowiązki, nie martwiąc się o swoich najbliższych.

Po kontakcie z organizatorką tej akcji – Aleksandrą Ejsmont, doszliśmy do wniosku, że nie możemy tylko siedzieć bezczynnie. Dlatego przeszperałem moją Whisky-Jaskinię i wydobyłem z niej prawdopodobnie najciekawszą i najcenniejszą znalezioną tam pozycję, jaką jest Caol Ila 30-letnia od Mackillop’s Choice. Jest to whisky typu single malt, która ponad 30 lat przeleżakowała w dębowych beczkach, aby za tydzień trafić do nowego właściciela, wspierając tym naszą służbę zdrowia. Została wydestylowana 12 maja 1981 roku, a zabutelkowana w marcu 2012 roku.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zakup maseczek ochronnych, które następnie zostaną przekazane wybranemu szpitalowi.

Aby wziąć udział w aukcji należy wejść na nasz profil FB: https://www.facebook.com/Polishmywhisky/ i pod postem dotyczącym tej akcji zaproponować kwotę. Prosimy o rozwagę i pewność podjętej decyzji. Aukcja kończy się o północy 6 kwietnia. Wtedy zostanie ogłoszony zwycięzca.

Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie inicjatywy.

Bądźcie zdrowi i dbajcie o siebie. Do zobaczenia.