Jedną z butelek, jakie najbardziej chcieliście zobaczyć na kanale i o którą prosiliście jest bourbon – Maker’s Mark. Niby go znamy, niby lubimy, ale ze względu na ogólną dostępność mam wrażenie, że często zapominamy o jego rzemieślniczych korzeniach. Pomysłodawcy akcji „Młode polskie rzemiosło” postanowili to zmienić. Tu pojawił się pomysł, na ukazanie wspólnych wartości marki Maker’s Mark i kilku zdolnych, ciekawych ludzi pasji.

W tym filmie zdegustujemy bourbon Maker’s Mark, a także opowiem Wam czym są ciekawostki, jakie do mnie dotarły i gdzie możecie znaleźć o nich więcej informacji. Moim zdaniem … WARTO. Szczególnie, że w ostatnich latach miałem wrażenie, że ta wszechobecna „kraftowość” zabija ducha prawdziwego rzemiosła. Bardzo się cieszę, że informacje o jego śmierci były przedwczesne co zdecydowanie widać po perełkach jakie dostałem przy okazji akcji.

Mo61 Perfume Lab,
Pierwsze polskie laboratorium perfumerskie założone przez Michała Jegera i Monikę Zagajsą. Celem przedsięwzięcia było szycie perfum na miarę. Firma oferuje spersonalizowane podejście do osoby i pomoc w wyrażeniu siebie poprzez zapach. Skoro robimy to za pomocą ubrania, makijarzu butów, zegarków, to czemu nie przez zapach.

W zestawie znajduje się flakon perfum inspirowany właśnie Maker’s Mark.

Kuźnia Barona,
Miejsce stworzone z miłości do metalu. Założył je Konrad Baron, który ponownie w sposób spersonalizowany podchodzi do każdego zamówienia. Nie chodzi o produkcję masową, ale indywidualne podejście. Każdy właściciel ma mieć niepowtarzalny produkt. Tutaj chyba świetnie sprawdzi się do otwierania tej butelki.

Kaletnictwo Vanilla Custom Leather,
Znacie te historie, jak potrzebujecie czegoś i nigdzie tego nie ma. Nagle znajdujecie niszę i wsiąkacie. Pasje zmienia się w biznes i idą ze sobą w parze. Brzmi jak amerykański film? Trochę tak jest. Szczególnie, że ma amerykańskie korzenie. Założycielem marki jest Michał Tysarczyk, który jak sam mówi lata temu poszukiwał spersonalizowanych akcesoriów do swojego Harleya. Znalazł je w stanach ale koszty przekraczały granice rozsądku. Po miesiącach nauki, masach tutoriali i licznych błędach powstał pierwszy produkt. A potem kolega chciał podobny, a kolega miał kolegę i poszło. Obecnie pracowania zajmuje się produkcją różnych akcesoriów, ale każde jest niepowtarzalne.

Manufaktura MUAS,
Twórcą tego kubka jest manufaktura ceramiczna Muas założona przez Kati Romanowską i Łukasza zwanego Czarnym. Każdy z nich różni się nieco od siebie, dzięki czemu ponownie otrzymujemy produkt niepowtarzalny. Ma to nawiązywać do każdej butelki Maker’s Mark. Kati choć z wykształcenia jest architektem po pierwszych doświadczeniach z ceramiką połknęła bakcyla i reszta jest historią. A dzieła tej pasji możecie właśnie podziwiać.